|  | 

Przeglądy ekologiczne

Architektura czy budownictwo – co wybrać

Architektura czy budownictwo – co wybrać
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_nieruchomosci56.jpgZastanawiasz się nad wyborem studiów. Przejrzałeś dziesiątki folderów i czasopism branżowych i już mniej więcej wiesz co chciałbyś robić. Jednak nadal nie możesz się zdecydować między tymi dwoma kierunkami – architektura i budownictwo. Poniżej kilka różnic i podobieństw, które pomogą Ci dokonać wyboru.

Budownictwo to kierunek dla osób o umyśle ścisłym. Nie brak tam przedmiotów typu matematyka, fizyka, informatyka. Powiem więcej – już na pierwszym roku studiów jest dość sporo przedmiotów związanych z matematyką. Po tym kierunku zostaniesz inżynierem – będziesz mógł być projektantem konstrukcji, dróg czy mostów.
Natomiast architektura to kierunek dla artystów i umysłów ścisłych w jednym. Nie brak tam przedmiotów ścisłych, ale także trzeba mieć artystyczną duszę. Świadczy o tym chociażby egzamin wstępny, który składa się również z części rysunkowej, podczas której musisz pokazać co potrafisz.
Wybór studiów to decyzja na całe życie, dlatego warto poważnie się zastanowić i przed jej podjęciem rozważyć wszystkie „za” i „przeciw”.

Podobne wpisy o budownictwie i architekturze:

architektura-czy-budownictwo-co-wybrac

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Karta informacyjna przedsięwzięcia Warszawa

    Karta informacyjna przedsięwzięcia Warszawa

    Ocena oddziaływania na środowisko Raport oddziaływania na środowisko (raport ooś) jest jednym z kluczowych elementów oceny oddziaływania na środowisko. W raporcie zawiera się wszystkie informacje zgromadzone w trakcie prowadzanej oceny, dotyczące przewidywanych oddziaływań, jakie może powodować planowane przedsięwzięcie na etapie jego budowy, eksploatacji i likwidacji, na poszczególne elementy środowiska oraz ludzi. Dokument jest załączany do

  • Deska tarasowa bangkirai

    Deska tarasowa bangkirai

    Niezależnie od tego czy mieszkamy w bloku, czy może w domku jednorodzinnym chcemy, aby nasze mieszkania świadczyły o nas bez słów. Jesteśmy przekonani, że nasz dom jest naszą wizytówką. Czym w takim razie jest taras? Nie ma się co oszukiwać „jak Cię widzą tak Cię piszą” – brzmi jedno z ludowych porzekadeł i jest w