|  | 

Pozwolenie emisyjne

Dwa dwustumetrowe wieżowce powstaną w Warszawie

Dwa dwustumetrowe wieżowce powstaną w Warszawie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dwa dwustumetrowe wieżowce powstaną w Warszawie

Jak zauważyli blogerzy zajmujący się architekturą i budownictwem – w Warszawie przy ulicy Emilii Plater, w miejscu liceum Hoffmanowej mają powstać dwa bliźniacze, przeszklone i smukłe wieżowce o pięćdziesięciu dwóch kondygnacjach.

Jak podała gazeta.pl, urzędnicy Hanny Gronkiewicz-Waltz wydali już pierwsze zgody na realizację tej zaprojektowanej przez krakowskie biuro architektoniczne Kontrapunkt inwestycji.

Warszawskie drapacze chmur, zlokalizowane u zbiegu ulic Emilii Plater i Nowogrodzkiej mają mieć po 218 metrów wysokości oraz dodatkowe pięć podziemnych poziomów, mieszczących między innymi parkingi na 1800 samochodów. W budynku przewiduje się stworzenie 78 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

Środowiskowe uwarunkowania, zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej, odegrały w zgodzie na inwestycję kluczową rolę. Inwestor zgodził się podjąć działania zmierzające do zachowania warunków dla egzystencji flory co w tym przypadku przybrało formę liczenia przez trzy lata od daty powstania budynków ile ptaków roztrzaska się o szyby wieżowców.

Podobne wpisy o budownictwie i architekturze:

dwa-dwustumetrowe-wiezowce-powstana-w-warszawie

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Dom jak marzenie!

    Dom jak marzenie!

    Dom jak marzenie! Wiadomo, że każdy chciałby posiadać dom jak marzenie. Zwłaszcza jak ma się rodzinę to jest to bardzo przydatne. Jednak dzieciaki mają lepsze warunki do spędzania czasu na zewnątrz a i dorosłym jest przyjemnie na własnym kawałku trawnika. O własny dom i jego otoczenie trzeba dbać, co wymaga więcej czasu i energii niż

  • Ile zapłacimy za pracę architekta z sporym portfolio architektonicznym?

    Ile zapłacimy za pracę architekta z sporym portfolio architektonicznym?

    Ile zapłacimy za pracę architekta z sporym portfolio architektonicznym? Jakoś nie czerpię już przyjemności z pisania tego bloga. Na początku byłem zajarany nim i pisałem fajne teksty ale ostatnio coś mi nie idzie. Może go zamknąć w cholerę? No ale jeśli już gadamy na tematy architektoniczne (chociaż nie przypominam sobie, żeby ktoś kiedykolwiek napisał jakiś