|  | 

Skup surowców wtórnych Piaseczno

Nieruchomości – rodzaje

Nieruchomości – rodzaje
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Studia na kierunku budownictwoCzęści powierzchni ziemskich, stanowiących odrębny przedmiot własności, zwane również gruntami, jak również budynki lub części takich budynków, stanowiące odrębną własność, to nieruchomości.

W polskim systemie prawnym, kodeks cywilny rozróżnia trzy rodzaje takich własności:
– gruntowe- jest to podstawowy rodzaj, stanowi odrębny przedmiot własności danej powierzchni ziemskiej. Wszystkie składowe części trwale związane takie jak budynki, rośliny, stanowią część tej własności.
– budynkowe- w polskim prawie, ustawodawca wymaga zakładania ksiąg wieczystych, inaczej niż w krajach starej Unii.
– lokalowe- reguluje je ustawa o własności lokali. Jest to lokal o przeznaczeniu mieszkalnym, lub użytkowym(wymaga to przekształcenia na mocy prawa). Konieczny jest wpis do księgi wieczystej. Z taką własnością, wiąże się również udział we własności wspólnej, stanowiącej grunt i części budynku, które służą wszystkim właścicielom. Jest to współwłasność przymusowa, nie można z niej zrezygnować. Należą do niej np. garaże, suszarnie.

Podobne wpisy o budownictwie i architekturze:

nieruchomosci-rodzaje

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Karta informacyjna przedsięwzięcia Warszawa

    Karta informacyjna przedsięwzięcia Warszawa

    Ocena oddziaływania na środowisko Raport oddziaływania na środowisko (raport ooś) jest jednym z kluczowych elementów oceny oddziaływania na środowisko. W raporcie zawiera się wszystkie informacje zgromadzone w trakcie prowadzanej oceny, dotyczące przewidywanych oddziaływań, jakie może powodować planowane przedsięwzięcie na etapie jego budowy, eksploatacji i likwidacji, na poszczególne elementy środowiska oraz ludzi. Dokument jest załączany do

  • Elektropolerowanie metali

    Elektropolerowanie metali

    Zacznę od tego, że nie jestem sroką, która zbiera wszystkie błyskotki z okolicy i szybko chowa je do swojego gniazdka. Nie mam pojęcia po co miałbym to robić? Pewnie w tym temacie moja żona miałaby więcej do powiedzenia… Tak czy siak nie jestem człowiekiem, który będzie zawalał cały dom różnościami tylko dlatego, że się świecą.