|  | 

Przeglądy ekologiczne

Rozmowy o sztuce

Rozmowy o sztuce
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_budownictwo5.jpgPrzy wigilijnym stole rodzina często rozprawia na przeróżne tematy. Niejednokrotnie rozmowy takie mogą prowadzić do kłótni, zwłaszcza jeśli krewni mają różne zdanie na określone tematy. W przypadku mojej rodziny takim punktem zapalnym jest architektura, którą interesujemy się wszyscy.

Część rodziny uznaje tylko budownictwo współczesne, za nic mając budowle starsze niż pięćdziesiąt lat. Do tej grupy nijak nie trafiają argumenty na rzecz ochrony zabytków. Chcieliby ujednolicenia budynków w mieście, a architektura dla nich to środek do celu.
Ja z kolei wolę budownictwo dawne, zresztą im starsze, tym lepsze. W życiu nie pozwoliłabym na przebudowę naszego rynku czy dobudowanie jakichś elementów nowoczesnych. Uważam bowiem, że architektura dawna to skarb, który powinniśmy chronić, a nie wypierać za pomocą jakichś nowatorskich pomysłów.
W efekcie święta w mojej rodzinie przebiegają burzliwie i niejednokrotnie kończą się awanturami. Ten stan rzeczy powtarza się każdego roku i przy każdej okazji.

Podobne wpisy o budownictwie i architekturze:

rozmowy-o-sztuce

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Karta informacyjna przedsięwzięcia Warszawa

    Karta informacyjna przedsięwzięcia Warszawa

    Ocena oddziaływania na środowisko Raport oddziaływania na środowisko (raport ooś) jest jednym z kluczowych elementów oceny oddziaływania na środowisko. W raporcie zawiera się wszystkie informacje zgromadzone w trakcie prowadzanej oceny, dotyczące przewidywanych oddziaływań, jakie może powodować planowane przedsięwzięcie na etapie jego budowy, eksploatacji i likwidacji, na poszczególne elementy środowiska oraz ludzi. Dokument jest załączany do

  • Deska tarasowa bangkirai

    Deska tarasowa bangkirai

    Niezależnie od tego czy mieszkamy w bloku, czy może w domku jednorodzinnym chcemy, aby nasze mieszkania świadczyły o nas bez słów. Jesteśmy przekonani, że nasz dom jest naszą wizytówką. Czym w takim razie jest taras? Nie ma się co oszukiwać „jak Cię widzą tak Cię piszą” – brzmi jedno z ludowych porzekadeł i jest w