|  | 

Przeglądy ekologiczne

Terminal

Terminal
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Mieszkanie ? dobra inwestycjaSpośród licznych inwestycji, które w ostatnich latach były realizowane na terenie Gdańska, jedną z najbardziej potrzebnych była zdecydowanie rozbudowa terminalu pasażerskiego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Jeszcze do niedawna w użyciu była mała hala, która obsługiwała pasażerów przylatujących do Gdańska – wchodząc do niej trudno było uwierzyć, że jeszcze kilka lat temu musiała poradzić sobie również z obsługą odlotów.

Architektura nowej hali jest przyjemna dla oka, przestronna i funkcjonalna. Zainstalowano w niej ułatwienia dla niepełnosprawnych i połączono z przystankiem Pomorskiej Kolei Metropolitarnej, co ogromnie ułatwiło dotarcie z lotniska do Śródmieścia. W środku znajdują się m.in. makiety innych inwestycji realizowanych w Gdańsku, dzięki czemu budynek świetnie spełnia funkcję wizytówki miasta.
Podobnie jak we większości lotniczych terminali pasażerskich, jakie miałem okazję odwiedzić, hala w Gdańsku ozdobiona jest motywami kojarzącymi się z elementami samolotu. Najbardziej przypomina mi lotnisko w Porto.

Podobne wpisy o budownictwie i architekturze:

terminal

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Karta informacyjna przedsięwzięcia Warszawa

    Karta informacyjna przedsięwzięcia Warszawa

    Ocena oddziaływania na środowisko Raport oddziaływania na środowisko (raport ooś) jest jednym z kluczowych elementów oceny oddziaływania na środowisko. W raporcie zawiera się wszystkie informacje zgromadzone w trakcie prowadzanej oceny, dotyczące przewidywanych oddziaływań, jakie może powodować planowane przedsięwzięcie na etapie jego budowy, eksploatacji i likwidacji, na poszczególne elementy środowiska oraz ludzi. Dokument jest załączany do

  • Deska tarasowa bangkirai

    Deska tarasowa bangkirai

    Niezależnie od tego czy mieszkamy w bloku, czy może w domku jednorodzinnym chcemy, aby nasze mieszkania świadczyły o nas bez słów. Jesteśmy przekonani, że nasz dom jest naszą wizytówką. Czym w takim razie jest taras? Nie ma się co oszukiwać „jak Cię widzą tak Cię piszą” – brzmi jedno z ludowych porzekadeł i jest w