|  | 

Przeglądy ekologiczne

Usługi cięcia laserem

Usługi cięcia laserem
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

Uslugi ciecia laserem (6)Nowoczesne lasery pozwalają na wszechstronne i precyzyjne wycinanie detali z blachy. Dokładność zawiera się w granicach +/- 0,1 mm dla materiałów takich jak: stal węglowa, stal kwasoodporna, aluminium. Dzięki cięciu bezstykowym, możemy uniknąć zarysowania materiału.

Aby usługi cięcia laserem przebiegły bezproblemowo, materiał, który będzie poddawany cięciu musi być płaski oraz wolny od śladów korozji. Proces cięcia laserem polega na przetopieniu warstwy materiału przy pomocy wiązki promienia laserowego. W drugiej fazie procesu materiał odparowuje lub zostaje zdmuchnięty przez strumień gazu. Szybkość cięcia oraz stosunkowo mała średnica promienia pozwalają na uzyskanie bardzo dobrej jakości krawędzi elementu. Jednocześnie oddziaływanie cieplne na materiał jest znikome. Cięcie laserem pozwala na uzyskanie wyrobu o dowolnym kształcie a także bardzo dobrej jakości krawędzi oraz dużej precyzji.

Usługi cięcia laserem różnią się pod względem wykorzystania technologii – do cięcia można wykorzystać tlen albo gaz obojętny np. azot bądź argon.

Podobne wpisy o budownictwie i architekturze:

uslugi-ciecia-laserem

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Karta informacyjna przedsięwzięcia Warszawa

    Karta informacyjna przedsięwzięcia Warszawa

    Ocena oddziaływania na środowisko Raport oddziaływania na środowisko (raport ooś) jest jednym z kluczowych elementów oceny oddziaływania na środowisko. W raporcie zawiera się wszystkie informacje zgromadzone w trakcie prowadzanej oceny, dotyczące przewidywanych oddziaływań, jakie może powodować planowane przedsięwzięcie na etapie jego budowy, eksploatacji i likwidacji, na poszczególne elementy środowiska oraz ludzi. Dokument jest załączany do

  • Deska tarasowa bangkirai

    Deska tarasowa bangkirai

    Niezależnie od tego czy mieszkamy w bloku, czy może w domku jednorodzinnym chcemy, aby nasze mieszkania świadczyły o nas bez słów. Jesteśmy przekonani, że nasz dom jest naszą wizytówką. Czym w takim razie jest taras? Nie ma się co oszukiwać „jak Cię widzą tak Cię piszą” – brzmi jedno z ludowych porzekadeł i jest w